Wydajna pielęgnacja twarzy – krok po kroku

pielęgnacja twarzy krok po kroku
W drogeriach znajdziemy sporo kosmetyków poświęconych do pielęgnacji twarzy. Niemniej nawet najlepsze kosmetyki na nic się zdadzą, jeśli nie będziemy wiedzieć, jak prawidłowo je nakładać i kiedy je użyć.

nawilżanie skóry
Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane jest dowiedzieć się, jak wygląda szczegółowa pielęgnacja twarzy krok po kroku. Po pierwsze musimy pomnieć o regularnym peelingu, jakiego celem jest złuszczanie martwego naskórka. Interesujesz się pielęgnacją twarzy stosowanej krok po kroku? Peeling pożądane byłoby realizować przed snem, bo wówczas składniki znajdujące się w kremach oraz [TAG=kosmetyka]ch na noc, będą zdołały aktywniej oraz efektywniej wniknąć w skórę. Poranny peeling jest raczej nie wskazany, bo wówczas nasza skóra może być bardziej narażona na szkodliwe promieniowanie UV i na przeróżne zanieczyszczenia.

Stosując krem do twarzy, wypada pamiętać o aplikowaniu wybornej ilości. Za duża warstwa kremu może zapychać pory oraz utrudniać skórze prawidłowe oddychanie. Należy również pamiętać o dopasowaniu stosownych kremów do naszej cery. Jeśli posiadamy cerę suchą, konieczne będzie nawilżanie skóry, wobec tego musimy wybierać kremy nawilżające. Czy już zadbałeś o nawilżenie skóry?. W drogeriach odszukamy kosmetyki przeznaczone do konkretnych rodzajów i typów skóry, w związku z tym powinno się wiedzieć, jaki jest typ naszej cery.
Powinno się także stosować kremy z witaminą C. Witamina C cudownie rozjaśnia, odbuduje skórę, sprawia, iż cera jest zdrowsza i bardziej promienna. Szczególnie zimą nasza cera nieraz wydaje się bardziej szara oraz zmęczona, pożądane byłoby użyć kosmetyki, które dodadzą jej witalności. Mało tego kremy z witaminą C to też idealna kuracja przeciwzmarszczkowa.

To, które kosmetyki używamy ma ważkie znaczenie, niemniej jednak znaczące jest także to, w który sposób stosujemy je na skórę. Kremy wypada wklepywać a nie wcierać. Mimo, że wydaje się to całkiem banalne, to nieprawidłowa aplikacja kremu może posiadać ujemny wpływ na naszą cerę.