Sprzedaż używanych ubrań czyli sposób na interes, na którym nadal da się nieźle zarobić.

Odzież to jeden z częściej kupowanych produktów, trudno się więc dziwić, że w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać sklepy oferujące odzież używaną i nową. Moda na używane ubrania zaczęła się pojawiać w naszym kraju kilkanaście lat temu, sklepy takie stały się konkurencją dla kiepskich jakościowo kupowanych w zwykłych sklepach. W wielu miejscach znaleźć można było ubrania rzeczywiście bardzo dobre, pomimo że pochodziły z drugiej ręki to były niewiele zniszczone, a często trafiały się prawdziwe okazje, to znaczy ubrania najbardziej znanych projektantów.

Ogromnym plusem odzieży używanej jest również to, że jest ona znacznie tańsza. W tradycyjnych sklepach zwykła koszulka może kosztować pięćdziesiąt złotych, w sklepach z odzieżą używaną będzie to kilkukrotnie mniej. Oczywiście oferowana w sklepach używana odzież jest bardzo różnej jakości – mogą się trafić ubrania dobre, mało zniszczone, ale sporo będzie też takich, które raczej się nie będą nadawać do dalszego noszenia.

Jeszcze kilka lat wcześniej handel odzieżą używaną był świetnym pomysłem na dobry biznes. Starczyło mieć jakiegoś dostawcę – a konkurujące ze sobą hurtownie odzieży używanej powodowały, że raczej nie było z tym większych problemów. Poza tym konieczny był lokal w dobrej lokalizacji, paru pracowników i interes się kręcił pełną parą. Sprzedawało się w zasadzie wszystko, co miało wystarczającą do dalszego ubierania jakość. Dzisiaj trendy bardzo się zmieniły, ludzie nadal często wybierają używane ubrania, lecz zaczęli od nich wymagać dobrej jakości. Dlatego też coraz częściej w sklepach (zobacz okulary przeciwsłoneczne dolce&gabbana) z odzieżą używaną asortyment jest dokładnie przesortowany i wyceniany, kiepskiej jakości towary nawet nie będą wieszane na wieszakach. Klienci zaczęli także zwracać uwagę na wystrój wnętrza i jakość obsługi, i to wszystko sprawiło, że obecnie trzeba w prowadzenie takiego sklepu przeznaczyć dużo większą ilość pieniędzy i pracy. Jeżeli będzie się jednak miało dostęp do atrakcyjnego towaru i dobrze zlokalizowany lokal, to w dalszym ciągu da się na tym zarobić całkiem sporo.