Sprzęty, jakie stosuje się w gabinetach kosmetycznych

urządzenia do salonów kosmetycznych
Salon kosmetyczny to miejsce, które musi czasem odwiedzić każda kobieta. Da się tam wykonać mnóstwo zabiegów poprawiających nie tylko urodę, ale i nastrój.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak skomplikowane sprzęty wykorzystywane są w tego typu punkcie.
Jednym z słynniejszych zabiegów, na który decydują się panie w gabinecie kosmetycznym, jest depilacja. Sposób ten wykorzystuje laser diodowy – Taka depilacja jest wyjątkowo skuteczna, ponieważ owłosienie jest usunięte na zawsze i nie odrasta. Dodatkowo, przebieg depilacji jest niezwykle bezpieczny, trzeba pilnować się wskazówek przed zabiegiem. Tego typu laser diodowy nie może być przykładany na skórze opalonej, więc należy unikać długiego przebywania na słońcu przed i po zabiegu. Na miesiąc przed zabiegiem należy też unikać wyrywania włosów.

Jeśli omawiany temat Cię zaciekawił, sprawdź szybko ten świetny link – znajdziesz w tym miejscu wiele przydatnych informacji.

Natomiast samo golenie włosów jest w stanie skrócić czas depilacji – dlatego w czasie samodzielnego golenia powinno się zostawić niewielką szczecinkę. Depilacja, która stosuje laser diodowy zazwyczaj trwa 4-8 tygodni. Owłosienia nie pozbędzie się skutecznie po pojedynczej sesji. Rzeczywiście urządzenia do salonów kosmetycznych mogą być naprawdę skuteczne, ale należy być cierpliwym.

urządzenia do salonów kosmetycznych
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Inny popularny zabieg to domykanie naczynek. To doraźna pomoc dla dziewczyn męczących się z kłopotem popękanych naczyń na twarzy, nogach lub innych częściach ciała. Podczas zabiegu wykorzystuje się laser nd yag – Z jego pomocą można się też pozbyć małych żylaków oraz naczyniaków. Najskuteczniejsze jest zamykanie naczynek na twarzy, ponieważ są nieduże i dość płytkie. Zamykanie naczynek na nogach pochłania więcej czasu. Wspomniany laser nd yag powoduje, że zaraz po zabiegu na miejscu zamykania może ukazać się niewielki rumień, obrzęk lub też siniak, który niezwłocznie zniknie. Takie urządzenia do salonów – odwiedź stronę – kosmetycznych mają chłodzącą końcówkę, dzięki której ból podczas zamykania naczynek jest mniej uciążliwy.

Efekt tego typu zabiegu zależy od miejsca naczynek, ich odcienia, zasięgu oraz głębokości.
Jak widać, technologia używana w gabinetach kosmetycznych jest naprawdę unowocześniona. Wszystko po to, by każda przedstawicielka płci pięknej mogła w końcu pozbyć się swoich kompleksów i poczuć się piękna.