Używanie perfum jest popularne, lecz częściej sięgają po nie kobiety. To raczej normalne, lecz czym w ogóle są perfumy?

perfumy Hugo Boss
Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie życia bez perfum. Są niezbędne w wielu okolicznościach, mogą zadziałać na zmysły bardziej nawet niż uroda czy ubiór. Raczej jednakże stanowią perfekcyjne dopełnienie naszej elegancji lub sposobu bycia. Z perfumami, jak z każdą rzeczą możemy przedobrzyć, więc powinniśmy uważać, ażeby nie pachnieć zbyt intensywnie, ponieważ to także nie jest jakieś bardzo pozytywne.

Hugo Boss
Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo to, dobrze wybrane perfumy, typu hugo boss perfumy damskie z pewnością będą najlepsze dla wielu kobiet. Czym są w rzeczywistości perfumy, niektórzy się zastanawiają? Perfumy to tak naprawdę mieszanina różnorodnych związków zapachowych, określamy je olejkami zapachowymi. W ich składzie odnajdziemy także środki homogenizujące iwzmacniające, jest też rozpuszczalnik, jest nim najczęściej etanol lub mieszanina lekkich alkoholi alifatycznych. Można też podzielić w zależności od ilości rozpuszczalnika, bo otrzymamy wtedy perfumy właściwe, tak zwane ekstrakty perfum, wody perfumowane czy wody toaletowe – zobacz

perfumeria
Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com

Po nałożeniu ich na powierzchnię ciała najważniejsza substancja, może to być przykładowo alkohol etylowy, ale również olejek sandałowy, błyskawicznie wchłania się w skórę. W ten sposób na jej powierzchni pozostają jedynie olejki zapachowe i środki wzmacniające. Uwalniane są więc do powietrza i przez to mamy doznania węchowe. Jak uzyskujemy olejki zapachowe? Można je uzyskać przez destylację z parą wodną. Jest to w sumie jeden ze sposobów, bo w grę wchodzi również ekstrakcja i zatężanie składników zapachowych z różnych części roślin, nadają się kwiat jaśminu oraz liście mięty. Częściej jednakże miesza się różnorodne syntetyczne związki chemiczne posiadające różnorodne aromaty.

Jeśli omawiany tu wpis wciągnął Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link (https://www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/spa), gdzie jest sporo treści.

Perfumy sprawdzają się w wielu sytuacjach, często są to sytuacje oficjalne, wtedy na przykład odpowiednio odnajdują się paco rabanne perfumy męskie.

Z innej strony, większość kobiet używa perfum w w wielu sytuacjach, ażeby dodać sobie seksapilu, najzwyczajniej poczuć się lepiej. Mężczyźni w tym obszarze trochę zostają w tyle, lecz i wtej sytuacji powoli się to zmienia. Jest przecież tak dużo niezwykłych męskich rodzajów perfum, iż czasami należy tak naprawdę z nich skorzystać. I nie tylko warto robić to przed randką, w wielu sytuacjach jest to wskazane. Jak widzimy jednakże, mężczyźni również zaczynają bardziej o siebie się troszczyć, choć czasami robią to aż nadto przesadnie.