Tatuaże zmywalne oraz naklejki na szybę

Tatuaże
Swego czasu w wielu kulturach tatuaż mogli sobie zrobić wyłącznie nieliczni. Zazwyczaj byli to plemienni wojowie. Ozdabianie skóry tatuażem posiadało znaczenie obrzędowe. Po pewnym czasie tatuaże robili sobie normalni ludzie, ale przeważnie był on kojarzony z kryminalnym półświatkiem. Z biegiem lat jednakże uległo to zmianie. Tatuaże zaczęli robić aktorzy, soliści a nawet politycy.

Czym tak ogólnie jest tatuaż?

Tatuaże
Źródło: Nomar.com.pl

Mianowicie jest to graficzny znak, który zostaje utworzony na skórze poprzez wszczepienie barwnika pod skórę przy użyciu odpowiedniej igły. Okazjonalnie takiemu zabiegowi mogą towarzyszyć powikłania odnoszące się skóry, dlatego też należy taki tatuaż zrobić w solidnym studio tatuaży, gdzie wykonywany jest on przez osoby mające odpowiednie wykształcenie. Tatuaże możemy podzielić na te, które już na stałe pozostaną na naszej skórze oraz na tatuaże zmywalne. Tatuaż zmywalny można wykonać wieloma sposobami. Najbardziej popularna jest metoda robienia go henną i może on się utrzymać aż do kilku tygodni. Innym sposobem jest tak nazywana metoda Airbrush. Polega ona na tym, że do skóry przykłada się krój i na nim maluje się odpowiednią farbą wzór. Tego rodzaju tatuaż (strona) utrzymuje się na skórze od dwóch dni do dwóch tygodni. Bardzo prostą techniką jest nalepka, którą należy tylko przystawić do ciała, zwilżyć wodą i zrobione. Dzięki tego typu tatuażom w momencie, jeżeli znudzi nam się ich wzór nie ma żadnego problemu, by go zlikwidować.

Nomar
Źródło: Nomar.com.pl

Najnowszej generacji sposobem dekoracji okien są naklejki na szyby. Mogą być one jednokolorowe jak i wielokolorowe. Dzięki nim można udekorować szybę a jednocześnie osłonić wnętrze mieszkania przed wzrokiem pieszych. Dzięki nowym technikom naklejki takie nie przyczyniają się do przyciemnienia dostającego się do środka światła i są nietrudne do zlikwidowania.

Naklejki na szybę nieraz używane są w pojazdach. Z reguły są to naklejki typu „uwaga jedzie z nami dziecko”. Mają one na celu poinformować innych prowadzących o będącym w samochodzie dziecku i apelować o powściągliwość. Jednak szczerze mówiąc bardzo mało kierowców zwraca na tego typu naklejki uwagę. Zazwyczaj przyklejane są one do tylnej szyby bądź do karoserii samochodu.