Terapia zeza u ludzi dorosłych jest równie ważna

Kapsułki
Zez jest schorzeniem, które charakteryzuje się nierównoległym zestawieniem gałek ocznych. Na ogół towarzyszą mu rozmaite zakłócenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem jednostronnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U najmłodszych zazwyczaj uwidacznia się zez zbieżny, natomiast u osób dorosłych przeciwny. operacja zeza u dorosłych jest realna.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy sterylizator parowy tego wpisu zapraszamy do następnego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszystkie Twoje wątpliwości.

Przed operacją (np. przejdź dalej) pacjent jest dobrze zbadany, co w dużym stopniu pozwala przeciwdziałać dwojeniu pooperacyjnemu.

Pomimo ryzyka wystąpienia powikłań, sporo osób dorosłych z zezem jest operowanych z właściwym efektem.

Kapsułki
Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo ważna jak u najmłodszych. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów zaledwie jako dylemat kosmetyczny, podczas kiedy efektywne i odpowiednie leczenie może usunąć uciążliwe i krępujące Objawy subiektywne i zakłócenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie trzeba także ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych ludzi nieestetyczny duży zez bywa powodem kompleksów, niskiej samooceny, a nawet depresji, a więc operacja zeza ze wskazań kosmetycznych może mieć także znaczenie społeczne. Zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, względnie ogólnym. Pacjent przebywa w ośrodku parę godzin, po czym wraca do domu z zaleceniem aplikowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (więcej) oprócz leczenia zeza zajmuje się także leczeniem wielu pozostałych schorzeń w obszarze oka. Specjalistyczne narzędzia przystosowane do działań w okolicy tak wrażliwego narządu, pozwalają na precyzyjne przeprowadzenie wszelkich zabiegów.