Terapia zeza u ludzi dorosłych jest równie ważna

Kapsułki
Zez jest schorzeniem, które charakteryzuje się nierównoległym zestawieniem gałek ocznych. Na ogół towarzyszą mu rozmaite zakłócenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem jednostronnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U najmłodszych zazwyczaj uwidacznia się zez zbieżny, natomiast u osób dorosłych przeciwny. operacja zeza u dorosłych jest realna. Przed operacją (np. przejdź dalej) pacjent jest dobrze zbadany, co w dużym stopniu pozwala przeciwdziałać dwojeniu pooperacyjnemu.
Pomimo ryzyka wystąpienia powikłań, sporo osób dorosłych z zezem jest operowanych z właściwym efektem.

Kapsułki
Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo ważna jak u najmłodszych. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów zaledwie jako dylemat kosmetyczny, podczas kiedy efektywne i odpowiednie leczenie może usunąć uciążliwe i krępujące Objawy subiektywne i zakłócenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie trzeba także ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych ludzi nieestetyczny duży zez bywa powodem kompleksów, niskiej samooceny, a nawet depresji, a więc operacja zeza ze wskazań kosmetycznych może mieć także znaczenie społeczne. Zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, względnie ogólnym. Pacjent przebywa w ośrodku parę godzin, po czym wraca do domu z zaleceniem aplikowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (więcej) oprócz leczenia zeza zajmuje się także leczeniem wielu pozostałych schorzeń w obszarze oka. Specjalistyczne narzędzia przystosowane do działań w okolicy tak wrażliwego narządu, pozwalają na precyzyjne przeprowadzenie wszelkich zabiegów.