Troszczymy się o idealną fryzurę. Przetestowane kosmetyki pielęgnacyjne i utrwalające do włosów.

włosy
Każda kobieta każdego dnia wybiera dobrą pielęgnację idącą w parze z utrwalaniem fryzury. Zwykle często obie te czynności można połączyć, uzyskując naprawdę dobre efekty. Jak to zrobić?

katalog kosmetyków Alterna
Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią jest używanie sprawdzonych preparatów do włosów, na przykład takich. Przy krótkich uczesaniach, polecanych szczególnie latem lub kiedy uprawiamy sporty, o objętość i uniesienie możemy zadbać w trakcie mycia, stosując szampon dodający objętości. Na dopiero co umytą głowę można nanieść produkty, które uniosą je przy skórze głowy i nieco je usztywnią (na przykład pianki, mgiełki podnoszące włosy u nasady albo inne kosmetyki do włosów Wella, którymi możemy osiągnąć taki efekt wizualny). Ułatwi to szybkie ułożenie włosów na okrągłej szczotce lub po prostu używając palców i grzebienia do stylizowania. Potem wystarczy zaledwie wzmocnić fryzurę lakierem. Oczywiście takie warunki atmosferyczne, jak mocny wiatr czy wilgotne powietrze, będą działać niekorzystnie, dlatego warto posiadać w domu preparaty z linii produktów fryzjerskich Wella Professional, które gwarantują silniejsze utrwalenie uczesania na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z serii kupowanej przez fryzjerów zwykle są też bogatsze o aktywne pierwiastki pielęgnujące, prowitaminy, naturalne oleje i woski – link do sklepu. O krótsze fryzury łatwiej się zatroszczyć, bo często kilka ruchów palcami wystarczy, by je ujarzmić. Zdarza się, że schną samoczynnie i nie wymagają użycia prostownicy ani lokówki, więc nie są tak bardzo narażone na uszkodzenia powodowane przez stylizacje fryzjerskie z wykorzystaniem ciepłego powietrza, jak długie pasma. Do układania włosów krótkich świetnie sprawdzą się różne pasty albo woski. Przy kosmykach długich trosce o włosy należy poświęcić dużo więcej czasu. Bardzo ważne jest tutaj chronienie końców przed łamaniem się i chronienie pasm na całej długości przed suszeniem albo prostowaniem. Wówczas doskonale nada się maska regenerująco-ochraniająca i inne kosmetyki Alterna posiadające cechy termoochronne.

Trzeba także zatroszczyć się o ich nawilżenie. Tak się składa, że włosy długie i cienkie mogą mieć skłonności do puszenia się, zwłaszcza przy niesprzyjających czynnikach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna zastosowane zaraz po myciu, takie jak serum wygładzające, oraz do utrwalenia fryzury, jak super mocny lakier, na pewno zapobiegną ich puszeniu – całkiem sporo serii, które poza właściwościami pielęgnującymi posiadają też właściwości wzmacniające uczesanie. Dlatego włosy wyglądają ładnie i zdrowo, są mocne i sprężyste, a przy tym bez problemu się układają i trzymają się do wieczora.