Ubrania ochronne w wielu profesjach

odzież gastronomiczna
Istnieje ogrom fachów gdzie potrzebne jest zachowanie doskonałej czystości w miejscu pracy praktycznie przez cały czas.

odzież gastronomiczna
Autor: Blomdahl Medical
Źródło: Blomdahl Medical
Do temu podobnych fachów przynależy bezwględnie pielęgniarstwo. Choć nie realizuje się, będąc pilęgniarką poważnych operacji przy jakich ”otwierane” jest ciało chorego, lecz wszystko do zajęć pielęgniarki należy pobieranie krwi, dlatego muszą one ubierać indywidualną odzież (sprawdź naszą propozycję) dla pielęgniarek. Kitle pielęgniarskie szyte są w głównej mierze z mieszanki tworzyw sztucznych oraz naturalnej bawełny, o drobnej siateczce, żeby tkanina służyła nam przez lata. Ponieważ każdy pracownik służby zdrowia narażony jest na mimowolne ukłucie się zużytą igłą oraz na bezpośredni kontakt z zakażoną krwią, kitle szyte są z grubego materiału, który ciężko przebić. Kolejnym zawodem jest kucharz, ale nie z karczmy czy pizzerii tylko z poważnej gastronomii. Mistrzowie kuchni, kucharze w ogromnych restauracjach o globalnej renomie troszczą się o czystość na stanowisku, które piastują. Być może wydaje się, iż profesja kucharza wiąże się z kleksami tłuszczu, albo też z kawałkami jedzenia przyklejonymi do ubrania, ale takowa sytuacja nie może mieć miejsca w poważnej restauracji, z tego powodu że byłaby ona od razu zamknięta.

Może zaabsorbują Cię też podobne wątki na ten temat? Jeżeli tak, to przejrzyj je i zdobądź nowe informacje na to zagadnienie.

Odzież gastronomiczna jest wyszywana z podobnej mieszanki PES i bawełny naturalnej co odzież dla pielęgniarek. Największym poważaniem cieszą się koszule kucharskie, ponieważ świadczą one o otrzymaniu najwyższego poziomu kucharskiego.

Szefowie kuchni zwykle, by wyróżniać się wśród innych kucharzy przyodziewają z godnością czarną koszulę, to takowy czarny pas w kuchnii.
Istnieje poza powyższymi zawodami mnóstwo innych, jak przykładowo pracownik laboratorium chemicznego, lecz nie są one zbyt popularne. Pielęgniarka oraz kucharz cieszą się największym szacunkiem.