Uzdrowiskowa magia soli – parę ciekawostek na jej temat

sól
Bywa, że wydaje nam się, że jedynie w uzdrowisku możemy liczyć na świetną kąpiel, która oczyści nasze ciało i przyjemnie ukoi naszą duszę. Jednak prawda jest taka, że dzięki dostępności soli leczniczych możemy we własnych czterech ścianach zrobić sobie spa. Musimy jedynie kupić sole lecznicze i stosować je we właściwy sposób. To rzeczywiście świetne rozwiązanie, jeśli trudzimy się z kłopotami skórnymi jak również mamy problemy z układem odpornościowym.

sól
Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Dobrym wstępem jest wizyta u lekarza rodzinnego, który powie nam, jakie sole kupić. Dodatkowo, gdy jesteśmy w górach lub nad morzem dobrze jechać do miejscowości uzdrowiskowych żeby kupić sole u źródeł. Po, co potem przepłacać za przesyłkę. Zdarza się tak, że w niektórych drogeriach można kupić sole lecznicze. Ale nie we wszystkich. Można również w aptekach popytać o sole lecznicze. Następnym źródłem jest oczywiście internet – tu rekomendujemy Salco. Ogółem trzeba po prostu trochę się wysilić, żeby dostać sole.

Leczenie solami

Pośród soli leczniczych można wyróżnić te z dużą zawartością różnych pierwiastków, które mają wesprzeć nasz organizm. Tak, więc sole lecznicze mogą one pomóc nam podczas naszych domowych kąpieli. Musimy jedynie, że będziemy odpowiednio je dawkować. Dobrze jest zrobić sobie kilka kąpieli leczniczych. Dobrze skorzystać z możliwości, jakie daje nam współczesny świat. Zresztą tłumaczenie się, że nie stać nas na pobyty w sanatorium czy wyjście do spa nie ma już racji bytu. Obecnie możemy wszędzie dostać sole lecznicze i można w domu urządzić sobie przyjemną kąpiel.

sól kąpielowa
Autor: iStock
Źródło: iStock

Oczywiście poza kąpielą można robić sobie inhalacje nad miską z wodą z właściwą ilością soli leczniczych. Ale wybierając sole lecznicze drogą internetową sprawdźmy czy dany sklep na pewno sprzedaje sole lecznicze czy może zwyczajne sole do kąpieli. Jeśli chcemy posiadać prawdziwe sole, które mają lecznicze właściwości powinniśmy robić zakupy w uzdrowiskach. Koszty nie są tak niskie jak w wielu internetowych sklepach, ale mamy pewność jakości. A jeśli mamy zamiar kupować przez Internet to z uzdrowiskowych sklepów, które też prowadzą sprzedaż wysyłkową. Dobre sole lecznicze nam pomogą. Sole, które jedynie pretendują nazwą do leczniczych nie powinny nam zaszkodzić. Jednak, jeżeli mamy płacić tylko za nazwę to lepiej dwa razy sprawdzić, co tak naprawdę wybieramy.