W czym do alkowy, czyli dlaczego tak rzadko zamawiamy piżamy, a nawet niechętnie je zakładamy

Piżama
Miesięczniki dla pań po czterdziestce pełne są porad tyczących się modnego wyglądu, czyli właściwego doboru ubrań, tak aby były one doskonale dopasowane do danego typu postury, jak również w znaczącym stopniu nie odbiegały od obowiązujących trendów. Specjalistki od ładnego wyglądu pamiętają też o dodatkach: obuwiu, aktówkach czy kolczykach i koralach.

bielizna do spania
Relatywnie mało miejsca obecnie poświęca się piżamom, więc spróbujmy nieco uzupełnić tę lukę i nasze konstatacje skupmy na tych elementach garderoby. Wzmiankowane milczenie można częściowo wytłumaczyć tym, że piżamy męskie albo damskie w ogóle nie są strojem, w którym mogą nas zobaczyć inni. Nawet jeżeli panie domu zamierzają podać pierwsze śniadanie z dopiero co wyrwaną rzodkiewką, to do prywatnego ogródka udają się w szlafroku albo po prostu zakładają swoje codzienne ciuchy.

Cały czas interesuje Cię ów wątek? Wejdź w podany link i tam jest moja strona www, gdzie znajdziesz ekstra informacje.

Tak już spopularyzowało się w naszej kulturze, ze piżama damska bywa właściwie tylko ubraniem do alkowy. Opisana zasada powoli znajduje zastosowanie również w stosunku do naszych synów i córek – damska bielizna.

O piżamach bardzo często panie myślą dopiero wtedy, kiedy dostają skierowanie do szpitala specjalistycznego. Nawet parudniowy pobyt w takim miejscu bywa związany wręcz z koniecznością zakupu nowiuteńkie garderoby, ponieważ najprawdopodobniej żadna elegantka nie będzie zamierzała pokazać się obcym w nawet nieco znoszonej koszuli nocnej. A pośród tych zwykłych piżam odszukamy także modele do zadań specjalnych. Do wskazanej grupy z pewnością zaliczyć z całą odpowiedzialnością można piżamy dla mam karmiących piersią z charakterystycznie zapinaną górą.

Małżonki świetnie znają niechęć życiowych partnerów do wszelkiego typu piżam – tylko bardzo mała część reprezentantów męskiej części populacji nosi takie odzienie. Powodów bywa parę, a każdy z panów miałby do wyrecytowania własną argumentację. Jednym z tłumaczeń jest komfort spania w bieliźnie albo bawełnianej koszulce – szczególnie w czasie wakacyjnych spiekot każda ekstra warstwa ubrania może skutecznie zakłócić smaczny sen.

Z tych przyczyn piżamy męskie nie w każdym przypadku okażą się świetnym pomysłem na prezent, a zanim kupi się konkretny wzór, to warto zapytać o rozmiar, gdyż w przeciwnym przypadku taka garderoba prawie na pewno trafi na samo dno szafy bądź po prostu zostanie kolejnym upominkiem, tylko dla innego solenizanta.