W czym jest w stanie pomóc medycyna estetyczna? W jakich dolegliwościach jest wręcz niezastąpiona?

depilacja laserowa
Medycyna estetyczna to możliwość dla wielu osób na poprawienie wyglądu, a tym samym na większe poczucia pewności. To niesamowicie popularna dziedzina w medycynie, która coraz szybciej się rozwija. Wraz z bogaceniem się krajów więcej pieniędzy zarabiają także ludzie, dzięki czemu mają możliwość skorzystać z przydatnych dla nich zabiegów.

Pośród różnorakich zabiegów na uwagę z pewnością zasługuje depilacja. Jest tak naprawdę wiele sposobów, aby pozbyć się niechcianego owłosienia, natomiast tylko dwa z nich powodują, że włoski naprawdę nie odrosną. To depilacja elektryczna oraz laserowa, jak depilacja laserowa Wrocław.

Depilację laserową zaczęto już używać około dziesięciu lat temu, zaś od tamtego czasu skutecznie wypiera depilację elektryczną. Taka depilacja jest przede wszystkim o wiele szybsza, daje możliwość pobycia się owłosienia z większych partii ciała. Laser produkuje wiązkę światła, jest ona chłonięta poprzez ciemne punkty na skórze, czyli włosy.

Jeżeli jesteś otwarty na świeże dane na przedstawiane zagadnienia, to przenieś się do serwisu, a znajdziesz w tamtym miejscu istotne komunikaty, które będą niezwykle potrzebne.

Dzięki temu, włosek i cebulka są zniszczone. Tego typu depilacja (szczegóły zabiegów) jest szczególnie polecana dla kobiet o jasnej karnacji oraz ciemniejszych włoskach. Takie są zalecenia, gdyż podczas zabiegu na skórze ciemniejszej lub czarnej istnieje ryzyko depigmentacji. Warto jednak dodać, że nowa generacja laserów, które są wyposażone w schładzające głowice niwelują to ryzyko, dając nowe nadzieje na skuteczną depilację również dla brunetek.

Jeżeli mowa o medycynie estetycznej, to trzeba przyznać, że równie popularne jest usuwanie rozstępów. Jak już wystąpią na naszym ciele, to szanse na pozbycie się ich przy pomocy kremu albo też sposobami farmakologicznymi są mniejsze z dnia na dzień. Jak zatracą swoją barwę, są raczej nie do usunięcia bez skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej.

usuwanie rozstępów
Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com

Laser skierowywany jest na skórę wybiórczo. Taki zabieg zaczyna się od stworzenia w miejscach, jakie są zmienione chorobowo równomiernie rozstawionych stref mikrotermalnych.

Później w te miejsca kierowane jest światło lasera. Przez precyzyjne określenie punktów, penetruje on tylko te najważniejsze fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwiej. Dzięki temu nie ma potrzeby się obawiać, że narazimy całą skórę na jego światło. Laser dociera bardzo głęboko, jest bardzo skuteczny, do tego zabieg jest bezpieczny, nie powoduje nieestetycznych ran.