W jaki sposób dbać o swoje koty, żeby nie stanowiły one jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia domowników

Koty
Chociaż przywykło się uważać, że kotki lubią chodzić własnymi drogami, a nawet, że bywają fałszywe oraz nieobliczalne, to są pupilami niezwykle często hodowanymi i to nawet przez osoby mieszkające w blokach w sporych miastach. Rzecz jasna o wiele lepszym miejscem dla takich pupili są gospodarstwa położone na terenie wsi, bo tutaj mają idealne warunki do życia. Jednak niezależnie od tego, pod jakim adresem mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze powinni być najedzeni i czyści.

Futrzaki nie są dobrze widzianymi lokatorami w domu, kiedy pani domu jest w ciąży. Te zwierzątka są roznosicielami niebezpiecznej dla płodu choroby, która w przyszłości może stać się przyczyną niepełnosprawności niemowlęcia. Żeby uniknąć tego rodzaju zagrożeń, należy bezwzględnie przestrzegać zasad czystości, a szczególnie pilnować, by Klakier nie zaglądał do reklamówki z zakupami i nie jadł z półmisków domowników.

O tym, że sierściuchy bywają roznosicielami groźnych przypadłości najprawdopodobniej nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy świetnie wiedzą, że kocięta, tak samo jak psiaki, mogą mieć pchły. Bezdomne koty zapewne do końca swojego kociego życia będą nosić na grzbiecie tych niemile widzianych mieszkańców. Z kolei te sierściuchy, które są własnością pań najmujących lokale mieszkalne w miasteczkach, mają pieskie życie. Takie właścicielki nabędą preparaty na pchły dla kota i w ten oto nieskomplikowany sposób oczyszczą sierść swojego pupila – .

Kot
Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele więcej powinności przy pielęgnacji pupila mają posiadacze kotów o długiej sierści. O tak wspaniałe futro należy codziennie dbać. Oczywiście kociaka nie kąpie się w wodzie – warto jednak je raz na jakiś czas porządnie go wyczesać, a w razie potrzeby zastosować także preparaty na pchły dla kota. Czynności pielęgnacyjnych wcale nie musimy wykonywać samodzielnie. Teraz powstało na rynku wiele salonów piękności dla naszych czworonożnych kompanów.

W takich miejscach mogą one liczyć na fachowo wykonane zabiegi. Pracownicy są właściwie przeszkoleni, a ich umiejętności nie pozostawiają najczęściej nic do życzenia. Kto nie jest w stanie systematycznie zapewniać swojemu kotu takiego komfortu, być może uda się do salonu przykładowo raz albo dwa razy na rok. Taka wizyta może także wiązać się z fachowymi poradami udzielanymi przez pracowników salonu. A od czasu do czasu warto też przekroczyć próg gabinetu weterynarza, aby sprawdzić stan zdrowia naszego zwierzaka.