W jaki sposób polubić temat golenia? Jakiego rodzaju akcesoriów oraz kosmetyków warto użyć?

Jednym z takich nielubianych przez mężczyzn zajęć jest golenie. Na pewno sporo panów, jacy codziennie rano golą się stwierdzi, że bardzo nie lubi tego nudnego zajęcia.

W części przypadków jest to sprawa podejścia, ale też źle dobranych akcesoriów oraz kosmetyków. Czy ten zabieg da się lubić?
skóra twarzy
Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
kosmetyka
Na pewno można, a są o tym przekonaniu ludzie, którzy z golenia zrobili swego rodzaju rytuał. Tak, nie powinno dziwić, że jakaś osoba podchodzi do tematu bardzo poważnie. Niektórzy panowie, jacy cenią sobie oryginalny styl, posiadają również bardziej tradycyjne podejście do tematu. Tania jednorazówka już im nie wystarcza, chcą trochę jakby przenieść się do czasów, gdy przyrządy do golenia były inne aniżeli dziś, natomiast były naprawdę dobre i służyły latami. Takim są maszynki z wymiennymi żyletkami. Można nawet dziś je stosować, czego potwierdzeniem jest Muhle Razor (http://facetaria.pl/muhle-maszynka-do-golenia-na-zyletki-muhle-r89-p-658.html). To wyjątkowa marka, jaka wypuszcza tego typu perełki na rynek. Nie możemy także zapomnieć o dobrym pędzlu do piany.
A jak sytuacja przedstawia się z dzisiejszymi kosmetykami pomocnymi przy goleniu? Kiedy patrzymy na półkę, gdzie stoją pianki do golenia (http://facetaria.pl/wyrabianie-piany-do-golenia-porady-praktyczne-facetariapl-po-31.html), to musimy się zastanowić co wybrać. Z pewnością korzystanie z nich to bardzo wygodna sprawa. Mamy bowiem gotową pianę, jaką trzeba jedynie nałożyć na twarz. Nie musimy używać jakichś kremów, które po goleniu trzeba dobrze zmyć. Piana taka zmywa się bardzo szybko.
kłopoty
Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o żele do golenia, to istnieje również ich spory wybór.

Z pewnością są one dobrym wyborem dla osób o skórze wrażliwej, gdyż żel (http://facetaria.pl/golenie-pianki-zele-do-golenia-c-148_241.html) ma bardziej jednolitą konsystencję, jaka bardzo dobrze pokrywa skórę oraz przy okazji w większym stopniu chroni przed podrażnieniami i często bardziej nawilża.