W jaki sposób powinien wyglądać ekwipunek harcerza

Gitara
Harcerstwo to ruch ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie młodzież zyskuje bardzo wiele. Głównie poznają prawdziwych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, dodatkowo naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to także świetna przygoda i wspomnienia, które pozostaną na zawsze.

Harcerstwo
Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, najczęściej w czasie ferii i wakacji, przeprowadzane są obozy harcerskie. One również pomagają w usamodzielnieniu się, są lekcją patriotyzmu, niejako wychowują. Poza tym uczą życia w grupie, szacunku do innych oraz dyscypliny. Obozy modelują charakter. Harcerze potrafią dzięki nim poradzić sobie z trudnymi warunkami. Oczywiście takie spotkania to nie tylko obowiązki, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie przyjemnego czasu, przykładowo siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Stałym elementem tego typu wieczorów staje się śpiewnik Ognik – kliknij tutaj – aktualnie najpopularniejszy wśród tej grupy. Łączy piosenki i chwyty gitarowe. W dzisiejszych czasach organizacja obozu harcerskiego jest dokładnie opisywana na stronach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z całą pewnością powinny znaleźć się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest nieodzownym elementem. W dodatku niezbędna stanie się również legitymacja.

Nierzadko harcerzy prosi się o zabranie dwóch plecaków – większego i mniejszego – oprócz potrzebna jest menażka, niezbędnik, jak również kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się pod namiotami, wtedy niezwykle ważny jest śpiwór i karimata. Druga z wymienionych przyda się jednakże przede wszystkim przy ognisku, ponieważ do spania zapewniane są materace. W letnich miesiącach pogoda bywa zmienna, w związku z tym trzeba zabrać rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, czapka – klikaj – z daszkiem i kremy z filtrem – polecany sklep.

Obozy często odbywają się w lasach, tym samym nie można zapomnieć o środkach przeciw komarom. Co oczywiste należy przywieźć ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Powinno się mieć również latarkę i kompas. Istotne jest przekazanie wszystkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o takich sprawach, ponieważ są naprawdę poważne.
Witryny obozów i organizatorzy z pewnością zadbają o to, żeby każdy zabrał wszystko, co niezbędne. Jeżeli będziemy się tym kierować, zdecydowanie niczego nie pominiemy i obóz stanie się czystą przyjemnością.