W jaki sposób reklamować zespół metalowy?

Działa tak sporo kapeli grających metal, że najzwyczajniej wielce ciężko radzić sobie z tym, aby wypromować własną kapelę. Może jest świetna, a więc naszym tak jakby obowiązkiem jest to, aby w każdym przypadku umieć zadbać o promocję?

W końcu jeżeli coś jest kapitalne, praktycznie tak (beautikon.com
gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/

W wielu przypadkach jest tak (sklep kosmetyczny – dodatkowe informacje), że choć chcielibyśmy bardzo się promować bez pośrednictwa takowych stron, na nieszczęście to nierealne. Choć i tak nie ma nic złego w kwestii promowania swojego zespołu za pośrednictwem Facebooka. Zapewne gdyby np. judas priest (więcej o judas priest tutaj) dopiero teraz rozpoczynał swoją karierę, jego twórcy również poszukiwaliby promocji na Facebooku. Naprawdę nie ma w tym wszystkim niczego złego. Można śmiało reklamować się w tym serwisie, w sumie robią to tysiące nieznanych zespołów metalowych, w takim razie trzeba się śpieszyć.

Trzeba także mieć na uwadze, iż choć stosunkowo trudno wybić się w serwisie Youtube, i tak przydałoby się dbać o umieszczenie swoich piosenek we właśnie tym serwisie. Jeżeli wykonywany przez nas metal naprawdę będzie doskonały, bardzo możliwe, że odniesiemy znaczny sukces. Jednakowoż nawet jeżeli wyświetleń nie będzie wiele, tak czy siak w żadnym razie nie można zakładać, iż jesteśmy do niczego. Muzycy zespołu, który właśnie tak podchodzą do własnej twórczości muszą pamiętać, że najbardziej znaczące jest to, aby świetnie umieć się bawić. To jasne.