W jaki sposób wyłonić szczotkę do czesania włosów

fotografijka - skóra
To którą szczotkę do włosów wybierzemy jest zależne przede wszystkim od typu i stanu włosów, lecz także od efektów, jakie pragniemy osiągnąć.
Czesanie włosów zdejmuje z ich przestrzeni zanieczyszczenia, również resztki produktów do stylizacji.

Oprócz tego procedura ta pobudza krążenie w obrębie skóry głowy. Masaż skóry głowy to wspaniały sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one mocniejsze i w wyższym stopniu lśniące. Wypada jednakże czesać je w odpowiedni sposób. Zbyt częste wykonywanie takiego zabiegu może wywołać defektu budowy włosa. Należy mieć na uwadze, aby unikać szczotkowania włosów w takim przypadku, kiedy są one mokre. Mokry włos jest bowiem znacznie bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najodpowiedniejsze wyjście dla osób, którym zależy na dołożeniu włosom objętości. Szczotki z prawdziwego włosia zapewnią rozczesanie włosów bez przesadnego ciągnięcia. Naturalne włosie szczotki nie wywoła podrażnień, ani zadrapań na jej przestrzeni.
fotografijka - skóra
Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku włosów długich i prostych powinno się wybrać wielkie, krągłe szczotki, które umożliwią uniesienie włosów u nasady i przysporzą im objętości. Są one świetne do formowania fryzury. Za pomocą tej szczotki można także prostować włosy kręcone. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu schnięcia włosów, wybierajmy szczotki skonstruowane z ceramiki.

Ich zaletą jest to, że nie wywołują elektryzowania się włosów. W tym wypadku ważne jest, aby przed suszeniem poczeekać kilkanaście minut, aż większa część wody odparuje z przestrzeni włosów.