W jakiego powodu młodzi ludzie chcą nosić markowe obuwie, skąd wzięła się popularność klasycznych trampek.

Trampki
Modne obuwie to dla niejednego młodego człowieka bardzo istotna sprawa. Dla kupna wymarzonego modelu będą w stanie naprawdę wiele zrobić, niektórzy zbierają na to nawet przez pół roku, oszczędzając na czym się tylko da. Ale radość po takim wyrzeczeniu, a także podziw kolegów i koleżanek jest nie do przecenienia.

Kultowych butów w przeszłości było całkiem sporo, pojawiały się wśród nich zarówno skórzane glany, jak i buty do basketballu. Do legend tego typu można też zaliczyć, w co pewnie wiele osób nie uwierzy, zwykłe trampki – wybierz czarne trampki. Dla wielu obuwie takie będzie się kojarzyć z zajęciami wf-u sprzed dwóch dekad, kiedy nie było innych butów sportowych i wszyscy nosili klasyczne czarne trampki i w nich grali w piłkę i biegali. Ich jakość nie była rewelacyjna, co bardziej energicznym zawodnikom para mogła zaledwie wystarczyć na kilka tygodni, ale jeśli nie było innych możliwości, to trzeba było w nich chodzić. Później trampki zostały nieco zapomniane, lecz wróciły jako legendarny i ogromnie popularny model firmy Converce.

Projektowanie butów, trampki
Autor: Justin Wolfe
Źródło: http://www.flickr.com

To te właśnie trampki stały się kolejną obuwniczą legendą, i źródłem westchnień dużej ilości młodych ludzi. Firma Converce postawiła w pierwszej kolejności na odpowiednią jakość, nie było mowy o tym, żeby but po pewnym czasie noszenia mógł się w jakiś sposób porozklejać. Pojawiło się także wiele ich wzorów i rodzajów. Poza klasycznymi, do kostki, niezwykle popularne również się stały trampki wyższe.

Bardzo ciekawie przedstawia się również ich kolorystyka. Rzecz jasna najczęściej wybieranym modelem jest klasyczna czerń, ale poza tym dało się znaleźć takie obuwie w kolorze białym, zielonym, niebieskim czy czerwonym. W dużej mierze do popularności trampek przyczynili się celebryci oraz aktorzy. Wystarczyło, że któraś z ikon mody pokazała się oficjalnie w takich butach na nogach, żeby przez najbliższe dni półki w sklepach zaczęły świecić pustkami. Być może i ta moda, jak sporo innych, także kiedyś przeminie, ale czarny, kultowy model trampek raczej długo będzie zakładany przez kolejne pokolenia wielbicieli kultowych butów.