W przypadku, jeżeli planujesz chodzić po górach, powinieneś postarać się o odpowiednie buty, ponieważ to naprawdę ważne

harcerstwo
Polskie góry są bardzo piękne, a dodatkowo gwarantują wiele możliwości spędzania czasu. Poza narciarstwem warto także zdecydować się na przechadzkę górskimi szlakami.

Przed takim wyjściem trzeba koniecznie zdobyć właściwe obuwie.
Góry wymagają zakładania odpowiedniego obuwia – nie lekceważ tego
harcerstwo
Autor: Instituto Cervantes de Tokio
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli planuje się wycieczkę w góry, trzeba odpowiednio się do tego przyszykować. Jednym z najistotniejszych elementów, o którym należy pomyśleć w takim przypadku jest obuwie. Górskie trasy są bardzo wymagające, dlatego warto zadbać o wygodę i bezpieczeństwo. But do chodzenia po górach powinny być mocne, mieć wytrzymałą i oporną na ślizganie podeszwę. Lepiej też, kiedy takie obuwie ma usztywnioną kostkę, ponieważ wówczas prawidłowo trzyma się noga.
W zimowe miesiące potrzebne będą inne buty
To, jakie obuwie zabiera się w góry zależy od warunków pogodowych, a nawet pory roku. Zimą lepiej stawiać na stricte buty zimowe, gdyż to niezwykle wymagający czas w górach, wtedy dochodzi do największej ilości wypadków oraz złamań – . Nie wszystkie mają miejsce na stoku, czasem do wypadków dochodzi w czasie chodzenia po górach, gdyż turyści mają niewłaściwe obuwie.

Góry są malownicze, lecz mogą także być niezwykle niebezpieczne, szczególnie kiedy ktoś bagatelizuje ich moc oraz nieprzewidywalność. Co roku dochodzi do licznych wypadków, a dużo z nich jest spowodowanych tym, że przyjezdni nie przyszykowali się odpowiednio przed wyruszeniem na szlak.