Współcześnie dużą uwagę przywiązuje się do kultu młodości. Aparycja ma wpływ w każdym aspekcie naszego życia.

kobieta
Każdy chce cieszyć się dobrym zdrowiem i wyglądać na mniej lat. Niestety, dieta, czy zdrowy tryb życia nie zawsze wystarczają. I co wtedy?
Medycyna estetyczna poczyniła potężne zmiany na lepsze w ostatnim czasie, przestała być kwestią tabu i coraz więcej ludzi po nią sięga. Istotne, z punktu widzenia bycia młodym jest ujędrnianie skóry. Jest to symptom młodości i zdrowia, a także dobrego stany duchowego.

zadbane ciało
Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR
Permanentnie młodzi za żadne pieniądze nie będziemy, a do tej momentu nie wypracowano eliksiru młodości, przeto nie ma nic zdrożnego w korzystanie po zabiegi, które opóźniają procesy starzenia i oddziaływają na ujędrnianie skóry (Klinika Miracki).

Kobiety bardzo często skupiają się na dbaniu o twarz, w momencie gdy zupełnie zapominają o szyi. Zaniedbanie tej części ciała sprzyja nieodwracalnym zmianom w budowie skóry, która robi się sflaczała i mało ubita. W takiej sytuacji całkiem słuszne wydaje się skorzystanie z zabiegu o nazwie lifting szyi. Polega na podciągnięciu skóry szyi, poprzez naprężenie jej po zewnętrznych stronach szyi, likwiduje się w ten sposób nadmiar obwisłej skóry. Reasumując, lifting szyi, jest konieczny, w momencie gdy dochodzi do niedyspozycji mięśni szyi. Sam zabieg przeprowadza chirurg plastyk, pacjent jest znieczulony, Nadmiar tłuszczu może być zaś odessany, czasem dochodzi także do usunięcia zwisającego mięśnia szyi. Kolejnym trapiącym kobiety problemem związanym z upływem czasu jest obwisła skóra na udach – KlinikaMiracki.pl.

Piękne nogi na plaży
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Bardzo często skóra na udach zaczyna się marszczyć po ciąży lub w wyniku nadmiernego przebrania na wadze, czy tez schudnięcia. Usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej z ud nosi nazwę liposukcja ud. Chirurg zaznacza miejsca, w których trzeba odessać nadmiar tkanki tłuszczowej, a później wprowadza w skórę igłę, poprzez którą nadmiar ten jest odessany, poprzez użycie ultradźwięków. Sama liposukcja ud, jest przeprowadzona przez lekarza chirurga, zastosowaniem znieczulenia miejscowego. W dzisiejszych czasach nikogo nie powinno dziwić korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej, która sprawia, że dłużej możemy cieszyć się pięknym ciałem i staje się coraz bardziej dostępna i tańsza – czy lifting szyi bardzo rzuca się w oczy?.