Wybieranie prezentów to też sztuka

Wybieranie prezentów dla naszych bliskich i znajomych z różnych okazji to wbrew pozorom niełatwa sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy do perfekcji. O tym, jak niefortunne mogą być podarunki, przekonujemy się sami w momencie, kiedy dostajemy prezent na urodziny, gwiazdkę, czy z innej okazji. Nasze szafy stają się bogatsze o nowe zestawy skarpet, bielizny czy szalików, których nigdy nie założymy, a biblioteczki o poradniki czy biografie, których nigdy nie przeczytamy.

Autor: desi.italy

Kupowanie prezentów dla naszej rodziny i znajomych z różnych okazji to trudna sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy w równym stopniu. O tym, jak nietrafione mogą być podarunki, przekonujemy się sami w momencie, kiedy otrzymujemy prezent na urodziny, Święta Bożego Narodzenia, czy z innej okazji. Nasze szafy stają się bogatsze o nowe zestawy rękawiczek, majtek czy szalików, których nigdy nie założymy, a półki o albumy czy biografie, których nigdy nie weźmiemy do ręki. Nie miejmy więc złudzeń, my na pewno też dajemy innym upominki, które nie tylko nie sprawią im radości, ale będą im zupełnie niepotrzebne. Bez względu więc na to, czy ma to być prezent dla szefa, dla przyjaciela czy kogoś z rodziny, warto chwilę zastanowić się nad zakupem, żeby później nie zobaczyć zaskoczonej miny obdarowanej osoby. Będziemy mieli ułatwione zadanie, jeśli dowiemy się wcześniej czegoś na temat zainteresowań osoby, którą zamierzamy obdarować.

Prezenty na Prezentokracja.pl
Źródło: Prezentokracja.pl

Miłośnikowi muzyki możemy więc kupić płytę z rodzajem muzyki, którą lubi, dla osoby interesującej się sportem wybierzmy koszulkę w barwach ulubionego klubu, a wędkarzowi kupmy zestaw praktycznych spławików. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Są osoby, które zawsze kupują podobny zestaw dla każdego, na przykład butelkę dobrego alkoholu dla mężczyzny, a płyn do kąpieli dla kobiety, ale tego rodzaju prezenty mogą również nie zyskać uznania obdarowanych, gdy wyjdzie na jaw, że nasz mężczyzna jest wieloletnim abstynentem, a kobieta preferuje zupełnie inne zapachy i marki perfum. Wybierając prezenty dla osób, których upodobań dobrze nie znamy, powinniśmy zachować szczególną ostrożność i kupować rzeczy możliwie jak najbardziej uniwersalne.

Obecnie nasze zadanie jest o tyle ułatwione, że działa mnóstwo sklepów specjalizujących się właśnie w sprzedaży upominków. Możemy więc kupić w takim sklepie jakiś gadżet czy bibelot, który co prawda niczemu nie służy, ale będzie interesująco wyglądał na półce, czy jakiś humorystyczny przedmiot, który chociaż wzbudzi wesołość w momencie rozpakowywania prezentu. Poznajmy jednak poczucie humoru osoby, którą chcemy obdarować, bo największym koszmarem jest posądzenie o głupotę czy nawet wulgarność. Kupujmy też prezenty rasowe, bo lepiej dać wysmakowany drobiazg niż wielkie nic, które spowoduje tylko zakłopotanie u obdarowywanego.