Wybierz swoje hobby

gry planszowe
Po szkole albo pracy warto dobrze odpocząć i zrelaksować się. Można to robić na wiele sposobów. Obecnie, w epoce ogromnego rozpowszechnienia najróżniejszych gier komputerowych, gdy w zasadzie każdy nosi w kieszeni komórkę czy smartfon, niestety rozrywka zaczyna się sprowadzać do małego lub dużego ekraniku.

Gra karciana dla dzieci CardioAlarm!
Autor: Granna
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
Starsi i młodsi po zakończeniu swoich zajęć, a pewne osoby nawet w czasie nich, biorą sprzęt do ręki i zaczynają grać. Zaczynają na tym tracić ich towarzyskie kontakty, ponieważ coraz mniej opuszczają dom, zaczyna też tracić zdrowie, gdyż bycie bez przerwy skulonym na pewno obojętne dla pleców nie jest. Traci również ich humor i dobre samopoczucie, bo ludzie zaczynają się zamykać we własnym świecie, przestają rozmawiać i coraz bardziej gry elektroniczne zaczynają wypełniać całe ich życie. A przecież tyle interesujących rzeczy można wykonywać, zachowując równowagę między graniem i innymi formami spędzania wolnego czasu.

Jest przecież teatr oraz kino, nawet wyjście raz w tygodniu na ciekawy film albo obejrzenie nowej sztuki w teatrze obok z pewnością może dobrze wpłynąć na polepszenie humoru, a i będzie przy tym świetna okazja do tego, aby spotkać się z przyjaciółmi lub znajomymi.

Jeśli ktoś lubi spotykać się z innymi ludźmi i miło spędzać czas z nimi, to być może zainteresują go gry karciane i towarzyskie. Przed epoką komputerowych ekranów taka forma odpoczynki i relaksu cieszyła się dużą popularnością. Na grze w karty czy planszówki lubili się spotykać dorośli, a także dzieci i młodzież. A tak ogólnie możliwość pogrania w dobre gry stawała się tylko pretekstem do tego, żeby się spotkać w miłym gronie i przyjemnie spędzić czas. Dziś niestety takie zwyczaje są na wymarciu, ludzie wolą się kontaktować przy pomocy komunikatorów, a kiedy już uda się spotkać grupie młodzieży w jednym miejscu, to i tak biorą oni tablet i rozpoczynają granie. Sporo z nich być może nie umiałoby zagrać w prostego chińczyka, nie wspominając już o bardziej skomplikowanych grach. Tym niestety mniej ludzi interesować się będzie pracami manualnymi i majsterkowaniem, mówiąc po prostu że się nie mają od kogo uczyć. A wystarczy przecież kupić czy pożyczyć oferowane w wielu miejscach majsterkowanie poradniki i z nich dowiedzieć się wielu rzeczy w tym temacie