Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej – które z nich odznaczają się dziś największą popularnością?

Pożegnanie z tatuażem
Dziś społeczeństwo jest opętane przez marzenia o szczupłej i wysportowanej sylwetce. Ogromny nacisk wywierany jest na atrakcyjność wizualną, co doprowadza do poważnych problemów z odżywianiem się, chociażby takich jak bulimia i anoreksja.

Tatuaż
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dzisiaj oferowanych jest sporo zabiegów, które mają zmieniać wygląd człowieka. Funkcjonują liczne gabinety medycyny estetycznej, jakie starają się przyciągnąć uwagę klientów. Ogromną popularnością cieszy się przykładowo usuwanie blizn po trądziku (zobacz tu). Trądzik jest bowiem wyjątkowo kłopotliwą choroba i nawet jeżeli pacjent zdoła go wyleczyć, dosyć często na skórze twarzy zostają szpecące blizny i przebarwienia. W ich usuwaniu wykorzystuje się zazwyczaj terapię laserową.

Ponadto, efektywne są także peelingi chemiczne oraz zabiegi z zastosowaniem kwasów, które złuszczają stary naskórek, odsłaniając jednocześnie nowe, zdrowsze warstwy skóry. Warto zaznaczyć, że różnego rodzaju lasery maja bogaty wachlarz zastosowań i są jednymi z najbardziej wszechstronnych urządzeń w medycynie estetycznej. Umożliwiają one w dodatku usunięcie tatuażu. Sam koszt usunięcia tatuażu jest zależny od liczby zabiegów, które są niezbędne do uzyskania zadowalającego efektu. Im tatuaż jest rozleglejszy oraz bardziej kolorowy, tym koszt usunięcia tatuażu rośnie.

Warto wziąć to pod uwagę i jeżeli planuje się wykonanie tego rodzaju ozdoby, koniecznie należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Laserowe usuwanie tatuażu jest dość bolesnym zabiegiem, jednak mimo to nie brakuje osób, które decydują się na takie rozwiązanie. Gabinety medycyny estetycznej pomagają też w walce z upływającym czasem. Zabiegi na twarz oraz ciało, które redukują zmarszczki należą do najbardziej lubianych. Ewentualnie, istnieje możliwość wypełnienia zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego lub botoksu.

13tattoo.pl
Autor: Eugene Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju wypełniacze stosowane są też z powodzeniem w powiększaniu ust. Współczesny kanon piękna to duże, pełne usta, toteż ich wypełnianie jest tak często wykonywane. Medycyna estetyczna ułatwia pozbycie się kłopotliwych. Oferta skutecznych zabiegów jest bardzo różnorodna oraz stale wzbogacana przez nowe rozwiązania, które odrazu zyskują grono zwolenników.