Zadbane włosy i właściwa kondycja skóry, istotnym atrybutem kobiecej urody.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!
Na niekorzystny stan fryzury wpływają rozmaite, mniej lub bardziej ekspansywne zabiegi poprawiające urodę. Podobnie jak cera, są ciągle wystawiane na wpływ ujemnych czynników zewnętrznych. Gdy loki stają się suche, łamliwe a także podatne na wypadanie, odpowiednim wyjściem staje się ich skuteczna pielęgnacja. Nie dziwi zatem fakt, iż artykuły przeznaczone do tego celu stają się niezwykle energicznie rozwijającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda
Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Produkty do pielęgnacji oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach bardzo rozpowszechnioną, z przyjemnością używaną formę preparatów kosmetycznych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w użyciu, dają się bez trudu i równomiernie zastosować. Tak jak tutaj: .

W przypadku mocniej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są maseczki lub odżywki ochronne, które pozostawia się na kilka chwil, a następnie zmywa. Zimową porą należy poszukać balsamów do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza skórę, a przy tym jest też ekologiczną esencją promieniochronną. Strumienie słońca oddziaływają na naszą skórę przez cały rok. Zimą słonko działa niezwykle przenikliwie. Powinnyśmy więc nie zapominać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na deskach. Także w trakcie spacerów czy jazdy na wyciągu pamiętajmy o natarciu odsłoniętej skóry balsamem z filtrem.

Trzeba zakupić kosmetyk z wysokim filtrem, ponieważ słoneczko wysoko na stokach działa z wielką intensywnością. Pamiętajmy również o ochronie wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu. Korporacje kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których uroda (Sprawdź – emdermolift lpg) jest ważna ale mają mało czasu na pielęgnację i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich podstawowym celem jest spowodowanie prędkich i widocznych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zainteresowanych: do pielęgnacji twarzy.

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Interesującym rozwiązaniem są również rozgrzewające kremy z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, przyjemny aromat. Gdy mamy potrzebę na gorącą kąpiel, trzeba dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający zapach zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.