Zależy ci na szybkim przyroście mięśni? Nie obejdziesz się bez właściwego planu na trening

Trening
Większość panów marzy o wysportowanej posturze. Nawet, gdy o tym nie mówią, chcą mieć większe mięśnie, którymi mogliby zachwycić wybrankę swojego serca, gdy bez wstydu zdjęliby koszulkę na plaży. Niestety w wielu przypadkach łatwiej jest zrzucić zbędne kilogramy, aniżeli wyrzeźbić piękne ciało. Pomóc może właściwy plan treningu na siłowni.

kliknij w odnośnik
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Taki plan musi być przygotowany przez kompetentnego trenera, który dopasuje zestaw ćwiczeń do rodzaju naszej postury – kliknij tu. Jedni bowiem mają drobną budowę i ciężko im przybrać na masie, inni zaś ekspresowo łapią tłuszcz, więc powinni zadbać również o aeroby, aby móc go spalić. Jednak jest kilka fundamentalnych reguł treningu, jakie odnoszą się do każdego.

Najważniejsze jest rozgrzanie ciała, bez którego nie powinieneś brać ciężarów, w przeciwnej sytuacji możesz nadwyrężyć mięśnie oraz załatwić sobie parę dni bądź tygodni przerwy, na czym Twoja sylwetka na pewno straci.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co jest w ofercie gmp italia atom, która dotyczy pokrewnej tematyki.

Po drugie należy pracować systematycznie. Nie można rezygnować z treningów z powodu gorszego humoru czy zwykłego lenistwa. Należy zebrać się w garść, gdyż wyłącznie nieprzerwana aktywność fizyczna daje oczekiwane efekty. Ważna jest również technika ćwiczeń. Nie trzeba się spieszyć, gdyż ruchy muszą być robione powoli oraz z największą starannością.

Trening na siłowni
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba odpowiednio oddychać przy dźwiganiu i opuszczaniu ciężarów, jak również sukcesywnie zwiększać liczbę powtórzeń i obciążenie, zgodnie z planem treningowym ustalonym przez trenera. Po paru tyg. należy zgłosić się po nowy plan, ponieważ mięśnie mogą przywyknąć do dotychczasowego wysiłku oraz nie reagować w odpowiedni sposób. Treningi wymagają również stosownej diety. Prawidłowe zbilansowanie białek, węglowodanów i tłuszczy umożliwi szybciej zbliżyć się do postawionego celu.

Jeżeli będziesz trzymać się opisanych norm, będziesz mieć zagwarantowany szybki przyrost mięśni. Nie zapominaj, że najistotniejsza jest konsekwentność działań i trzymanie się reguł. By trening się nie dłużył, a czas przyjemnie leciał, możesz namówić na ćwiczenia swojego kolegę. Wspólny wysiłek pobudza do działania i powoduje, iż rezultaty przychodzą o wiele szybciej, gdyż zawsze chcemy być o jeden krok naprzód, nawet, gdy to nasz najlepszy przyjaciel.