Chcesz otworzyć second-hand, ale nie wiesz skąd bezpiecznie pozyskiwać towar? Hurtownie odzieży używanej sprzedają różnego rodzaju ubrania z Anglii, Włoch oraz Niemiec

dziewczyna
Butiki z odzieżą na wagę są w u nas bardzo popularne. To dobre rozwiązanie, jeśli lubimy się dobrze ubrać za niewielką sumę pieniędzy. Ogromną zaletą sklepu z używaną odzieżą jest również unikatowość oferowanych ubrań.

kobieta
Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
W rozwiniętych miastach pojawia się bowiem ostatnio coraz więcej galerii. Małe butiki odzieżowe są przez to wypierane przez tzw. sieciówki. Dlatego ciężko kupić coś nietypowego. Możliwość wyboru często ogranicza się przez to do kilku znanych firm odzieżowych. Należy również zauważyć, że sprzedawane w galeriach ciuchy są zazwyczaj dość drogie. Przy czym, wysoka cena rzadko jest w tym wypadku wprost proporcjonalna do jakości.

Nic dziwnego, że w takiej sytuacji klienci coraz częściej wybierają ubrania z drugiej ręki (czytaj). Dzięki temu, mogą kupować ładne oraz dobre gatunkowo ubrania, a zarazem zaoszczędzają sporą sumę pieniędzy. Nie wszyscy jednak dobrze się czują w takich sklepach. Drażni ich zbyt duża ilość nieuporządkowanego towaru oraz to, że trudno zrealizować im wtedy kupno konkretnego rodzaju odzieży.

modelka
Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com

Second-handy odwiedza się bowiem przeważnie dość regularnie i płaci się w nic za to, co udało się danego dnia upolować. Przeważnie dostępne są tu tylko i wyłącznie pojedyncze egzemplarze ubrań ,przez co nie mamy wyboru np. w kwestii rozmiaru. Albo coś się nam podoba i jest na nas dobre, albo nie. Jeśli chcemy zwiększyć obroty swojego sklepu, to powinniśmy dostrzec i odpowiedzieć na konkretne potrzeby naszego klienta. Podstawową zasadą każdego sklepu z odzieżą używaną musi być porządek.

A więc, najlepiej posortować odzież na wieszakach według jasno określonego kryterium. Przeważnie jest to barwa oraz typ ubrania. Spódnice, suknie, żakiety, spodnie itd. wieszamy zatem osobno, tak jak ubrania w kolorze pomarańczowym , niebieskim czy zielonym (popularna strona). Dobrze zorientować się, które hurtownie odzieży używanej przesyłają już poukładany pod względem barw towar. Z pewnością znacznie usprawni to naszą pracę.

Powinniśmy też wydzielić w sklepie osobne działy – dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Unikniemy w ten sposób chaosu i przede wszystkim zatroszczymy się o potrzeby naszych klientów. Zakupy w naszym sklepie będą przebiegać o wiele sprawniej, co będzie miało pozytywny wpływ też na sumę miesięcznego utargu.

O sprawach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się możemy z sieci. Wówczas wystarczy przeczytać artykuł o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://www.elian.eu/pl/druty-bambusowe-proste-325-mm).

Warto zadbać również o jakość sprzedawanych ubrań.

Hurtownie odzieży używanej oferują bowiem jednocześnie cream odzież, jak i doo to door. Zanim otworzymy sklep zastanówmy się więc, jaki second-hand chcemy prowadzić. Może to być ekskluzywny butik, w którym będzie mniej ubrań, ale będą one trochę droższe oraz lepszej jakości, albo możemy też sprowadzić znacznie więcej towaru i sprzedawać go w bardzo niskiej cenie.