Zara – marka globalna

moda - magazyny
Jeżeli kiedyś robiłaś zakupy ubraniowe, bankowo znasz firmę Zara. Aktualnie na całym globie funkcjonuje ponad sześćset pięćdziesiąt butików tej ekskluzywnej marki. Trzeba wiedzieć, że ojciec tej odzieżowej potęgi, pochodzący z półwyspu iberyjskiego Amancio Ortega Gaona, zaczynał swoją drogę do imperium od roboty w sklepie odzieżowym.

moda - magazyny
Źródło: flickr.com

Dzisiaj Gaona jest najbardziej bogatym obywatelem Hiszpanii oraz zajmuje wysokie piąte miejsce w katalogu najbardziej majętnych ludzi na świecie. Historia tego mądrego człowieka powinna być źródłem natchnienia dla wielu osób. Założyciel Zara stanowisku w sklepie odzieżowym rozpoczął w wieku 17 lat. Dwa dziesięciolecia później założył swój własny sklep, gdzie miał w ofercie ubrania Zara. Jego droga do bogactwa to esencja tego, co nazywa się porzekadłem „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo ciężkiego załamania ekonomicznego, sprzedają się kapitalnie. Najbardziej wiarygodnym na to dowodem jest fakt, że Zara wyróżnia się wspaniałą relacją zysku do wpływu. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest dużo. Najbardziej znaczącym atutem, jaki wykazują ubrania Zara, są idealne projekty. Spore znaczenie posiada także zarobiona przez parę dekad renoma. Zara działa od lat siedemdziesiątych, przez co zakorzeniła się się w głowach ludzi. Ubrania Zara kojarzą się ludziom z ekskluzywnością i pewnością dobrej jakości. To mocno wartościowe dla marki, powód jej błyskotliwego sukcesu.

Najbogatszy mieszkaniec półwyspu iberyjskiego, Amancio Ortega Gaona, jest dla wielu młodych ludzi prawdziwym wzorem. Długoletnią pracą zdobył on fortunę i założył światowe imperium odzieżowe – markę Zara. Nie prosił on nikogo o środki, nie protestował na ulicach, nie wyciągał pieniędzy z budżetu państwa studiując na państwowym uniwersytecie. Na wszystko zapracował na własną rękę i za to należy go podziwiać.

Źródło: domodi