Zarost robi się coraz modny pośród mężczyzn, aby wyglądał okazale, trzeba o niego zadbać

tajniki zadbanej brody
W ciągu lat wizerunek mężczyzn często ulegał zmianie. Dość długo modne były brody albo wąsy, później stopniowo zarost męski tracił na popularności, a bardziej modne stawały się dokładnie ogolone policzki. Obecnie męski zarost, zatem broda, wąsy i bokobrody wracają do łask i przeżywają osobisty renesans. W salonach z kosmetykami coraz częściej można zakupić kosmetyki do pielęgnacji zarostu, jak także dobre narzędzia, aby o zarost dbać. W wypadku, kiedy zamierza się zapuścić zarost, potrzeba dowiedzieć się jak dbać o brodę.

Męski zarost okazuje się elegancki, lecz jedynie gdy bywa zadbany

pielęgnacja zarostu
Autor: Męskie Cięcie
Źródło: http://meskiezaciecie.pl/

Dużo osób uważa, że męski zarost przedstawia się niechlujnie. To nieprawda, po prostu o brodę potrzeba dobrze zadbać, a wówczas będzie naprawdę piękna Męskie Zacięcie. Mężczyźni preferują przeróżne długości zarostu. Im dłuższy on jest tym znaczniejszego wysiłku przy pielęgnacji wymaga. Potrzeba wybrać taką długość, w której czujemy się dobrze. Taka broda powinna być regularnie przystrzyżona, by uzyskała ładny i schludny kształt. By dbać o posiadany zarost, można odwiedzać męskiego fryzjera, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie wszędzie oferuje się takie usługi. Pielęgnacją brody można zająć się też w warunkach domowych.

Jeśli samodzielnie pragniesz pielęgnować brodę

pielęgnacja zarostu
Autor: Męskie Cięcie
Źródło: http://meskiezaciecie.pl/

W sytuacji gdy dbaniem o brodę mężczyzna chce zajmować się osobiście, powinien nabyć odpowiednie wyposażenie. Wielu mężczyzn do strzyżenia brody stosuje nożyczki, lecz to rozwiązanie okaże się dobre dla osób już wprawionych. Początkującym rekomenduje się specjalne trymery do zarostu które są bardzo łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Należy nabyć także grzebyk, którym będzie się czesać oraz modelować zarost. Podobne czesanie jest bardzo istotne, bo nie tylko pomaga zachować schludny wygląd, ale także świetnie oddziałuje na cebulki.

Nie zapominaj o kosmetykach

Podobnie, jak włosy na głowie, tak samo zarost wymaga używania specjalnych kosmetyków pielęgnujących. Potrzebny będzie odpowiedni szampon do mycia zarostu, zatem warto wybrać taki, który dostarcza najważniejszych składników oraz witamin. Mężczyźni cenią sobie również balsamy do brody, a wielu z nich wykorzystuje również olejki. Dzięki nim zarost staje się przyjemny w dotyku i piękny.