Czas gdy powinnaś zadbać o wrażliwą cerę

Kosmtyki do ciała i twarzy
Cera wrażliwa jest szczególnie wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. W związku z tym jej pielęgnacja wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach stacjonarnych jak i internetowych z łatwością odszukamy kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Na który krem się zdecydować? Poniższe wskazówki pomogą nam kupić odpowiedni krem do cery i profesjonalnie zadbać o skórę.

Źródeł nadwrażliwości skóry znajdziemy dużo: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, nadmierne opalanie, stres, czy niedobra dieta.Wrażliwą cerę należy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Ulgę dadzą kremy oraz balsamy hypoalergiczne bez zapachu i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa błyskawicznie reaguje na wysokie temperatury. Uczulają ją także detergenty, kosmetyki i alkohol zawarty w niektórych środkach pielęgnacyjnych. Kupując krem do cery wrażliwej trzeba przeczytać etykietę i dopilnować, aby nie posiadał w swym składzie olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które mogą wywoływać reakcję alergiczną (-> poznaj dodatkowe informacje). Dobrym pomysłem jest wybór kremu aptecznego, który nie powinien podrażniać skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

można stosować kremy organiczne, które są delikatne dla skóry. Ma to duże znaczenie uwzględniając fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy ujrzeć na niej zmarszczki. Kremy powinny również chronić skórę przed chłodem i słońcem.

Na noc możemy używać tych bardziej odżywczych, najlepiej o właściwościach kojących, i odbudowujących które wzmocnią barierę ochronną. Niezależnie od pory roku osłaniajmy skórę przed słońcem . Stosujmy lekki krem z filtrem UV i starajmy się jak najmniej opalać. Jeżeli uda nam się natrafić na spełniający nasze oczekiwania krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, należy obserwować jej reakcję na wprowadzony nowy kosmetyk. Wystarczy jednak nie zapominać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa cera zachwyci swym pięknem.