Zatrzymaj młodość na dłużej

Serum z kwasem hialuronowym
Znacie kogoś, kto nie chciałby być wiecznie młody? Ta mocna chęć utrwalenia młodości podnieca człowieka od wielu stuleci. Panie od wielu wieków już wiedzą, że jednym z najważniejszych źródeł piękna jest kwas hialuronowy. To dzięki jego fantastycznym własnościom skóra jest dłużej napięta i odżywiona.

Serum z kwasem hialuronowym
Źródło: www.nantes.pl

A dziś posuwanie się w latach usiłują zniweczyć naukowcy. Od momentu rozkodowania człowieczego DNA trwa zaciekła batalia badaczy, by spróbować zrozumieć i opóźnić lub zastopować mechanizmy degradacji komórek. To trudne starcie, bo nasz umysł, nawet z pomocnymi komputerami i innymi przyrządami, ciągle ledwie pojmuje kompleksowość „projektu ludzkiego”. Jakieś jednak bitwy w tej wojnie są już skończone zwycięstwem, jakieś geny poznane, pewne mechanizmy zbadane. Jest pewna branża, w której zdobycze możemy ujrzeć na własne oczy. W kosmetykach nadzieja na powodzenie. Teraz do każdej części ciała dostaniesz inny kosmetyk – inny krem pod oczy (Klinika Optegra) użyjesz, a zupełnie inny krem do rąk. Do tego cała gama dodatkowo różnych zastosowań.

Najbardziej niewiastom zależy na utrzymaniu jak najdłużej młodego wyglądu. krem pod oczy, krem do rąk, krem przeciwzmarszczkowy, krem antycellulitowy – coraz to lepsze i skuteczniej działające pomoce do starcia z nieustępliwym starzeniem. Do walki zatrudniono różnorakie kwiaty, kwasy (kwas hialuronowy), owoce i receptury. Walka o młody wygląd trwa nie tylko w kosmetykach do twarzy. To również preparaty do włosów czy też pasy do zębów. Tutaj coraz bardziej popularna jest lecznicza pasta do zębów, która wybiela.

Źródło: NANTES