Zdrowa skóra na wiosnę – co w tym zakresie zrobić?

kosmetyki
Po zimie nie jest prosto powrócić do odpowiedniej kondycji, szczególnie, jeśli nie za często sięgaliśmy po dobrodziejstwa tej pory roku i unikaliśmy przebywania na dworze. Minusowe temperatury, wiatr, mało słońca – to wszystko w naturalny sposób nie wpływa dobrze na naszą cerę i ogólnie skórę. Jeżeli zimą nie będziemy jej dobrze nawilżać, robić peelingu, odświeżać, to zapewne z pojawianiem się wiosny będziemy musieli niemało się namęczyć, żeby przywrócić jej oczekiwany blask i powab.

kremy na zmarszczki
Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście aktualnie dostępnych jest tyle różnego typu preparatów, że nawet przy „ciężkich” przypadkach możemy ciało doprowadzić do odpowiedniego stanu. Po zimie przyda się zarówno dobry krem na zmarszczki, by spowolnić ich powstawanie, jak i rozmaitego typu kosmetyki na cellulit, który lubi tworzyć się właśnie w na zimę i zanim włożymy wakacyjne bikini musimy nierzadko sporo się namęczyć, żeby go zniwelować (-> poznaj więcej). Są osoby, które nie mają żadnych z nim problemów, ponieważ po porostu się u nich nie pojawia, są jednak i także tacy, którzy wykorzystują różne możliwe rozwiązania, żeby pozbyć się tej niezbyt ciekawie wyglądającej przypadłości. Efektywność nowoczesnych kosmetyków pod tym względem jest urozmaicona i niekonieczne zawsze musi wynikać z ceny. Nierzadko bowiem kosmetyk nie za drogi może skuteczniej na nas podziałać ze względu na proporcje zastosowanych składników, jakich właśnie w naszym przypadku może brakować najbardziej.

nogi bez cellulitu
Źródło: pixabay

Nie ma zatem niezawodnej rady pod tym względem, poza tą, aby w miarę możliwości wypróbowywać rozmaite preparaty, w konkretnych oczywiście odstępach czasu, żeby rzeczywiście przekonać się, który z nich działa i w jakim zakresie na naszą skórę. Oczywiście z kosmetykami nie powinniśmy przesadzać i warto pamiętać, że wszystkiego nimi nie załatwimy (odkryj więcej tutaj). Powinniśmy wspierać nasz organizm także w inny sposób. Systematyczne uprawianie sportu, właściwa dieta no i dbanie o swój jak najlepszy nastrój to oczywiście podstawa, bez której nawet drogie kosmetyki same w sobie nie zdziałają cudów. Warto więc sięgać po kompleksowe rozwiązania i nie ograniczać się wyłącznie do jednego sposobu na poprawienie swojego wyglądu.