Zmarszczki – jak obecnie im naprawdę skutecznie zapobiegać oraz w jaki sposób spłycać te, które już powstały?

Twarz kobiety
Zmarszczki są jednym z pierwszych niepokojących symptomów upływu czasu. Pewnego razu w lustrze zauważa się zmarszczki na czole czy kurze łapki. Niestety, taka jest kolej rzeczy i organizm człowieka zawsze się zestarzeje, jednakże okazuje się, że można skutecznie walczyć ze zmarszczkami opóźniając ich pojawienie się i likwidując te, które już zagościły na twarzy. W jaki sposób? Czy istnieją skuteczne rozwiązania?

Zmarszczki na kobiecej twarzy
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Podstawowe znaczenie ma odpowiednia prewencja. Trzeba mieć świadomość, że zmarszczki w dużej mierze pojawiają się poprzez kontakt skóry ze słońcem, co oznacza że wskazane jest unikać nadmiernej ekspozycji na słońce podczas lata i korzystania z solarium. Niezbędne jest aplikowanie wysokich filtrów na twarz (źródło artykułu), szyję oraz dekolt, jako że to właśnie o tych rejonach zapomina się najczęściej. Wówczas bowiem ma się pewność, że skóra jest dobrze chroniona. Co ciekawe, filtrów dobrze jest używać również zimą, gdyż szkodliwe promieniowanie słoneczne może się przebijać przez chmury. Na rynku sprzedawany jest naprawdę zróżnicowany wybór kremów z filtrem. Filtry są najczęściej dodawane do podkładów.

Kobieta przeglądająca się w lusterku
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

W dodatku, należy regularnie złuszczać skórę peelingami medycznymi, które zazwyczaj bazują na dość wysokim stężeniu kwasów. Z tego względu zrzuca się martwy naskórek i znakomicie spłyca zmarszczki (czytaj więcej). Zalecane jest też stosowanie retinoidów, które posiadają działanie złuszczające oraz często są zalecane podczas terapii trądzikowych, by usunąć pozostałości po wypryskach, między innymi zaczerwienienia albo nieestetyczne blizny. Kuracje kwasami można przeprowadzać również na własną rękę, ponieważ dziś na rynku oferowane są specjalne toniki bądź kremy z różnym stężeniem kwasów. Oczywiście, początkowo najlepiej jest zaczynać od dość niskiego stężenia.

Co jednak ze zmarszczkami, które już są obecne na skórze? Trzeba oddać się w ręce fachowców. Usuwanie zmarszczek warszawa charakteryzuje się dziś dużą popularnością. Najczęściej stosuje się wstrzykiwanie w miejsca objęte zmarszczkami botoksu lub kwasu hialuronowego. Dzisiaj, botoks warszawa to jeden z najlepszych sposobów na walkę ze zmarszczkami, tym bardziej że sam botoks cennik jest niezwykle korzystny. Coraz więcej osób jest stać na skorzystanie z podobnych dobrodziejstw medycyny estetycznej. Autor