Chętnie używane preparaty do włosów

mycie włosów pod prysznicem
Włosy to ta część ciała, o jaką dbają zwłaszcza panie. Jest to bowiem element, na który zwraca się szczególną uwagę. Fryzura bywa nie tylko ozdobą, ale także jest w stanie optycznie wpływać na kształt twarzy. Nierzadko świadczy też o upodobaniach właścicielki i jest wyznacznikiem jej gustu. Pielęgnacja włosów i środki do niej wykorzystywane uzależnione są przede wszystkim od rodzaju włosów. Na dzień dzisiejszy przykładowo duża liczba pań farbuje włosy, a czego wypływa konieczność szczególnie troskliwej pielęgnacji dla uchronienia ich przed zniszczeniem.

przykładowe kosmetyki do pielęgnacji włosów
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele pań również bardzo chętnie sięga po takie elementy jak suszarka lub prostownica do włosów. Po czynnościach z zastosowaniem tych przyrządów często włosy wymagają dodatkowego nawilżenia i wzmocnienia. Do tego celu wykorzystuje się różnorodne odżywki i olejki do włosów (więcej o olejkach do włosów na jak również specjalne szampony. Na dzień dzisiejszy w sprzedaży jest tak wiele marek produkujących środki do poprawiania kondycji włosów, że czasami wybór jest utrudniony. Oprócz tego w dużej liczbie przypadków wskazane jest zastosowanie środków domowych.

Pielęgnacja włosów kręconychWłosy naturalnie falowane i kręcone stanowią niezwykle specyficzną, niełatwą w pielęgnacji grupę. Co istotne, w większości sytuacji nie można ich uczesać w dowolnej chwili; niekiedy jest to możliwe wyłącznie po namoczeniu. Do czesania często potrzebne są specjalne odżywki bez spłukiwania. Poza tym wiele pań posiadających kręcone włosy wykorzystuje specjalne pianki, których rolą jest fryzurę unieść i uwydatnić, a czasem potrzeba innych rzeczy, np – biotropil 1200 tabl powl 1 2g 60tabl. Wykorzystuje się również profesjonalne organiczne maski do włosów (oferta masek do włosów w serwisie które pomagają w ich „ujarzmieniu”.

Domowe metody
Pielęgnacja ciała to dziedzina, gdzie sporo rezultatów można uzyskać za pomocą wypróbowanych domowych sposobów. Tak jest także w przypadku środków do włosów. Przykładowo od długiego czasu popularne są naturalne maski do włosów, tworzone z użyciem rozmaitych składników. Do najchętniej wykorzystywanych zaliczają się jaja, miód, oliwa z oliwek i inne . Tego rodzaju maseczkę nakłada się na mokre włosy, a następnie zawija w ręcznik i po pewnym czasie spłukuje. Dobór składników uzależniony będzie od indywidualnych potrzeb, czyli od typu włosów i pożądanego efektu.