Zniszcz problem, jakim jest przykry łupież

starsza pani
Istnieje sporo kłopotów z włosami. Można posiadać włosy zbyt cienkie lub przetłuszczające się włosy. Rzecz jasna włosy mogą nam także wypadać lub rosnąć nazbyt gęsto. Jednak nic nas tak koszmarnie nie przeraża, jak łupież.

Łupież męczy ludzi w każdym wieku i każdej płci. Jest stosunkowo rozpowszechnionym problemem. Co istotne, nierzadko nie jest to kłopot tylko kosmetyczny. Pojawianie się łupieżu może posiadać wiele przyczyn. Można na przykład użyć niewłaściwego szamponu albo pianki do włosów, niekorzystnie zareagować na chlorowaną wodę lub używać nieodpowiedniej farby. Łupież może także pojawić się wtedy, kiedy nazbyt rzadko myjemy nasze włosy. Łupież powodować może także zła dieta. Wówczas zwykły szampon przeciwłupieżowy nie starczy nam, trzeba także zmienić sposób odżywiania. Pamiętajmy o tym, aby po nałożeniu szamponu dokładnie go zmyć z głowy, ponieważ nieprawidłowo umyta głowa może również stanowić niebagatelną przyczynę pojawiania się łupieżu.
starsza pani
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Łupież czasami jest również sygnałem, iż jesteśmy uczuleni na któryś składnik pochodzący z naszych kosmetyków. Na pojawienie się łupieżu może mieć wpływ również stres czy zanieczyszczone powietrze. Niektórzy lekarze twierdzą, iż łupież może posiadać podłoże genetyczne. Istnieją dwa typy łupieżu: łojotokowy i suchy. Suchy nie prowadzi zazwyczaj do stanów zapalnych oraz nie osłabia włosów. Bywa zwyczajnie nieestetyczny. Łupież łojotokowy natomiast to groźniejszy problem. W walce z owymi typami łupieżu niezbędny będzie skuteczny szampon przeciwłupieżowy. Dobierzmy szampon znanej marki. Nie zważajmy na cenę, lecz właśnie na skuteczność.

Najkorzystniej popytajmy wśród przyjaciół, jacy mieli podobne zmartwienie. Łupież prowadzi nader często do niskiej samooceny i społecznej izolacji. Dobrze jest zatem z tym problemem walczyć i żyć normalnie.