Zredukowanie zanieczyszczeń i łoju przez żele

fryzura
Klasyczne mydła spłukiwane wodą nie sprzyjają skórze uczulonej, alergicznej, suchej, a także z trądzikiem. Odczyn zasadowy, który takie mydła zostawiają, jest dla tych skór drażniący.
Zasadniczym obowiązkiem oczyszczającego żelu do twarzy jest eliminacja zanieczyszczeń i łoju z powierzchni buzi.

fryzura
Autor: artégo
W owym celu, w wyrobie do mycia buzi niezbędna jest obecność składników myjących. Żel do mycia twarzy posiada tę przewagę nad mydłem, że nie ściąga zanadto cery i nie wysusza jej tak mocno.
kobieta
Autor: Oscar Rethwill
Źródło: http://www.flickr.com
Regularne mycie twarzy jest nieodzowne dla dbałości o jej zdrową kondycję i piękny wizerunek, niestety częsty kontakt cery z wodą może znacznie ją wysuszyć i podrażnić. Z owego względu, w żelach oczyszczających do buzi powinno się wyszukiwać składników zwilżających i związujących wodę. Delikatny żel przygotuje skórę do przyswajania składników aktywnych zawartych w kremie. Żel musi być wybierany dokładnie do rodzaju cery. Kiepsko przystosowany wyrób jest w stanie tylko pogorszyć formę cery, zaostrzyć jej problematykę, utrudnić leczenie różnych schorzeń, trądziku, łuszczycy, bądź też atopowego zapalenia skóry. Pierwszym wyznacznikiem do doboru dobrego żelu do twarzy winno być jego wykorzystanie, to znaczy to, dla jakiej cery jest przeznaczony, typowej, suchej, tłustej, mieszanej. Kolejny etap to dokładne zbadanie zestawu kosmetyku do mycia twarzy.

Oczyszczanie buzi 2 razy na dzień musi być dla każdej z nas tradycyjnym zabiegiem chroniącym skórę twarzy przed podrażnieniami, krostkami i wypryskami.
Nawet bardzo szczegółowy demakijaż nie zamieni solidnego oczyszczania skóry. Warto wyselekcjonować wyrób, który nie tylko oczyści, ale również zadba o skórę.