Żyjemy w latach, gdy wszyscy gdzieś pędzą i codziennie stykają się z wieloma denerwującymi problemami

Cienie do powiek
Musimy żyć w XXI wieku – czasie ogromnego postępu, digitalizacji, ale także przytłaczającego stresu oraz wyścigu szczurów.

sól do kąpieli
Cienie do powiek
Źródło: tigerandbear.pl
Jeżeli mamy stresującą pacę i nierzadko boli nas całe ciało, to trzeba zastanowić się jak walczyć z przyczynami przeciążenia.
Rewelacyjnym rozwiązaniem jest sól do kąpieli. Jest to obszerny temat, ponieważ posiadamy mnóstwo rodzajów soli i wiele jej zastosowań. Sól pochodzi z wielu kontynentów. Najpopularniejsze są te z Himalajów i z Morza Śródziemnego. Także drobinki soli bywają różnej wielkości. Prywatne SPA (zobacz: urządzenia spa) powinnyśmy organizować sobie choć raz na tydzień w zaciszu własnej łazienki. Trzeba zarezerwować choćby godzinę w wannie i mieć pewność, że żaden z domowników w tym czasie nie będzie się dobijał do drzwi. Możemy przynieść świece, wyłączyć lampę oraz nastawić relaksacyjną muzykę. Wszystko, żeby odzyskać pogodę ducha oraz równowagę.

sprzęty
Autor: shutterstock
Źródło: shutterstock
Sól do kąpieli cudnie sprawdzi się jako peeling naszego ciała. Likwidujemy wówczas martwy naskórek oraz pozwalamy skórze na oddychanie. Do peelingu należy wybrać większe jej drobinki. Jeżeli dodamy do kąpieli olejki pielęgnacyjne, to odpoczynek będzie już całkowity. Ponadto, sól do kąpieli wspomaga w eliminacji wysypki lub wypryski. Nasza skóra odzyska utraconą powłokę ochronną. Już po kilku tygodniach systematycznego stosowania zauważymy sporą różnicę.

Nasza skóra będzie nam wdzięczna za pielęgnację, a zrelaksowany mózg pozwoli nam się spokojnie wysypiać i przestaniemy się tyle denerwować. Zatem korzyści będą szersze niż tylko delikatna oraz promienna skóra.